Przezczaszkowa stymulacja mózgu tDCS

Przezczaszkowa stymulacja prądem tDCS (pot. Mikropolaryzacja mózgu) – udowodniona skuteczność w leczeniu i poprawie funkcjonowania m.in. w:

 • depresji i zaburzeniach lękowych
 • fibromialgii i bólu przewlekłym
 • uzależnieniach, problemach z łaknieniem
 • zaburzeniach procesów poznawczych po urazach, udarach mózgu np. afazja
więcej

Czym jest Przezczaszkowa stymulacja prądem tDCS?

Przezczaszkowa stymulacja prądem stałym tDCS (pot. Mikropolaryzacja mózgu) jest nowoczesną i nieinwazyjną metodą służącą poprawie funkcjonowania poznawczego, tj. pamięci, myślenia, uwagi, oraz poprawie funkcji ruchowych i percepcyjnych, dzięki czemu wspomaga oraz optymalizuje leczenie chorych z zaburzeniami psychicznymi i neurologicznymi. Metoda ta powoduje zmiany pobudliwości w korze mózgowej z wykorzystaniem słabego i bezpiecznego dla człowieka prądu (1-2mA).

Do stymulacji kory mózgowej wykorzystywane są elektrody dodatnie (anody) i ujemne (katody). Za pomocą elektrod dostarczamy słaby prąd oraz wytwarzamy pole elektryczne w mózgu. Pola elektryczne modulują aktywność neuronów. Stymulacja anodowa powoduje zwiększenie pobudliwości komórek nerwowych kory mózgowej(depolaryzacja), zaś katodowa spadek tej pobudliwości, a więc wykazuje działanie hamujące (hiperpolaryzacja).

Dzięki zastosowaniu tej metody dochodzi do stymulacji procesu neurogenezy oraz do aktywowania się procesów samo naprawczych mózgu.

 Tutaj znajdziesz artykuł na temat skuteczności i zastosowania przezczaszkowej stymulacji prądem stałym tDCS w leczeniu depresji  (mikropolaryzacji mózgu w depresji/ang. major depressive disorder)

 

 

 

Bezpieczeństwo i skuteczność dzięki wysokiej klasy aparaturze

Terapie tDCS prowadzimy za pomocą wysokiej klasy aparatury StarStim, produkowanej przez firmę Neuroelectrics, która jest światowym liderem na rynku w zakresie tego typu urządzeń. StarStim jest hybrydą bezprzewodowego EEG i TCS z wykorzystaniem czepka wykonanego z neoprenu. W odróżnieniu od innych urządzeń dostępnych na rynku StarStim umożliwia stymulację wielokanałową.  Terapia tDCS od dawna z powodzeniem wykorzystywana jest do poprawy funkcji poznawczych w innych krajach Europy, tj. Niemcy, Anglia, Walia, Szkocja, Irlandia Północna, Szwajcaria czy Norwegia.

tDCS- udowodniona skuteczność  w leczeniu i poprawa funkcjonowania w:

 • depresji (z wyłączeniem choroby afektywnej dwubiegunowej) i zaburzeniach lękowych
 • fibromialgii, bólu przewlekłym
 • zaburzeniach procesów poznawczych, powstałych w wyniku urazów czaszkowo-mózgowych i udarów
 • zaburzeń mowy o typie afazji, opóźnionego rozwoju mowy
 • zaburzeniach uczenia się i pamięci
 • migrenach
 • uzależnieniach, np. od alkoholu, zaburzeniach łaknienia

 

 

 

Jak wygląda terapia tDCS?

Cykl terapeutyczny przeważnie trwa od 10 do 20 sesji i odbywa się o wcześniej ustalonych dniach i stałej porze. Terapia poprzedzona jest spotkaniem diagnostycznym. Stymulacja w zależności od celu i diagnozy trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Terapia jest nieinwazyjna, a tym samym zupełnie bezpieczna dla pacjenta. Podczas sesji odczuwalne jest uczucie ciepła, mrowienie na skórze głowy. Do terapii wykorzystywana jest najwyższej klasy aparatura Starstim firmy Neuroelectrics gwarantująca najlepszą jakość usługi.

Przeciwwskazania: ciąża, rozrusznik serca, ciała obce, implanty w obrębie głowy, nowotwory.

W celu umówienia się na wizytę, bardzo prosimy o kontakt telefoniczny. Współpracujemy z psychiatrą i neurochirurgiem, którzy również kwalifikują do sesji przezczaszkowej stymulacji prądem stałym tDCS.

 

Już teraz umów się na wizytę

Umów się na wizytę online

LUB ZADZWOŃ

504 288 040

Rejestracja telefoniczna:
- od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-21:00,
- w sobotę i niedzielę od 10:00 do 16:00.