Psychoterapia indywidualna

O terapii Korzyści Dla kogo

O Terapii Indywidualnej

Kiedy czujesz się źle, masz grypę lub gorączkę, udajesz się po pomoc do lekarza. Jest więc zupełnie naturalne, że gdy odczuwasz przedłużający się bądź nasilony psychiczny dyskomfort, gdy zauważasz, że coś powoduje, że przestałeś odczuwać satysfakcję z życia, a twoje myśli i emocje ograniczają twoje działania i osiąganie celów, udajesz się do psychoterapeuty.

Psychoterapia indywidualna polega na systematycznych spotkaniach w stałych, ustalonych wspólnie terminach z terapeutą, których celem jest ustalenie istoty i źródła problemu, uzyskanie wglądu w przyczynę powstałych trudności, przepracowanie trudnych przeżyć, a tym samym usunięcie źródła zaburzeń oraz ustąpienie objawów i wreszcie podniesienie jakości życia. Psychoterapia może mieć charakter krótkoterminowy (kilka miesięcy) lub długoterminowy.

Czas trwania terapii ustalamy wspólnie w zależności od indywidualnych potrzeb. Terapia odbywa się zwykle z częstotliwością jednego – dwóch spotkań w tygodniu. Sesja psychoterapeutyczna trwa 50 minut. Zwykle psychoterapię poprzedza jedno lub kilka spotkań wstępnych, zwanymi konsultacjami.

W ośrodku oferujemy psychoterapię prowadzoną w jednym z podstawowych i uznanych na świecie nurtów jakim jest Psychoterapia Psychodynamiczna  (dowiedz się więcej – przeczytaj artykuł o terapii).

Na miejscu trafisz na jedynie wykwalifikowanych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem i sukcesami w pracy terapeutycznej zarówno z dorosłymi jaki i dziećmi i młodzieżą.

Korzyści płynące z psychoterapii indywidualnej

 

 • Pozbycie się dręczących objawów jak np. lęk, trudność w panowaniu nad emocjami, depresja;
 • Osiągnięcie większej stabilności emocjonalnej, lepsze radzenie sobie ze stresem i trudnymi przeżyciami;
 • Bardziej satysfakcjonujące budowanie relacji z innymi ludźmi;
 • Uświadomienie sobie oraz przepracowanie własnych nieadaptacyjnych mechanizmów funkcjonowania, które nie pozwalają nam żyć adekwatnie i realizować się np. w relacjach z innymi lub zawodowo;
 • Budowanie poczucia wartości opartego na realnych zasobach;
 • Lepsze rozumienie swoich zachowań, emocji i potrzeb – co pozwala na bardziej świadome podejmowanie życiowych decyzji;
 • Rozwój osobowości i podniesienie jakości życia
 • Uzyskanie pomocy w przezwyciężaniu, traumatycznych wspomnień i wszystkiego co „trzyma” i nie pozwala ruszyć do przodu.

Zapraszamy w szczególności osoby, które:

 

 • Doświadczają kryzysów psychicznych, zaburzeń nerwicowych, lęku, depresji,
 • Cierpią na zaburzenia osobowości, zaburzenia odżywiania, bezsenność, doświadczają problemów seksualnych,
 • Przeżywają trudności w relacjach z innymi ludźmi, mają problemy z nawiązywaniem lub podtrzymywaniem bliskich relacji lub relacje te nie przynoszą satysfakcji, a także te które doświadczają kryzysów w związku lub trudnego rozstania, angażują się w tzw. toksyczne relacje,
 • Zmagają się z kryzysem życiowym, np. śmierć bliskiej osoby, utrata pracy, przewlekła choroba somatyczna, borykających się ze stratą,
 • Osoby z niską samooceną, nieśmiałe, które chciałyby poprawić swoje funkcjonowanie w relacjach z innymi,
  Żyją w rodzinie, w której jest problem alkoholowy lub/i przemoc (osoby współuzależnione, będące w związku z osobą uzależnioną, Dorosłe Dzieci Alkoholików, których doświadczenia z przeszłości ograniczają w prowadzeniu satysfakcjonującego życia),
   

Już teraz umów się na wizytę

Umów się na wizytę online

LUB ZADZWOŃ

504 288 040

Rejestracja telefoniczna:
- od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-21:00,
- w sobotę od 10:00 do 16:00 lub rejestracja online