Terapia uzależnień

Dla Kogo Jak pracujemy

Terapia uzależnień

Terapia uzależnień ma na celu pomóc osobie uzależnionej w procesie wyzwolenia go od czynnika, który go uzależnił tym samym pozwalając mu na powrót do prawidłowego funkcjonowania społecznego, ograniczenia szkodliwych skutków nałogu na organizm i poprawy jakości życia.

Nasza oferta skierowana jest do osób, które:

  • są uzależnione od środków psychoaktywnych (alkohol, narkotyki, leki, nikotyna itp.)
  • podejmują zachowania nałogowe i cierpią na uzależnienia behawioralne (uzależnienie od seksu, hazardu, pornografii, gier komputerowych, zakupów itp.)
  • są członkami rodziny lub bliskimi osób uzależnionych: współuzależnienie, Syndrom DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików)
  • zakończyły leczenie podstawowe i chciałyby podjąć psychoterapię pogłębioną
  • chcą poddać się rzetelnej diagnozie problemu związanego z potencjalnym uzależnieniem i dobrania skutecznych metod zaradczych.

Jak Pracujemy

Właściwa terapia uzależnień będzie polegała na indywidualnym doborze metod pracy z pacjentem w zależności od głębokości i rodzaju uzależnienia oraz predyspozycji osobowościowych. Do klasycznych i jednocześnie dobrze naukowo i klinicznie potwierdzonych metod pracy należy: terapia indywidualna i/lub terapia grupowa z psychoedukacją, reprogramming (uczenie pacjenta nowych, korzystnych dla zdrowia zachowań) oraz terapia skoncentrowana na rozwiązaniach. 

Jako jedyni w Polsce mamy również możliwość łączenia klasycznych podejść terapeutycznych ze stymulacją prądową mózgu (tDCS), w ramach której zastosowane są protokoły zmniejszające łaknienie oraz zachowania impulsywne, co aktywnie wspiera proces wyjścia z nałogu i znacząco podnosi skuteczność leczenia.

W naszym ośrodku stawiamy przede wszystkim na indywidualizacje w podejściu do terapii uzależnienia, atmosferę poufności, życzliwości i zrozumienia.

Etapy terapii, jej długość i ilość spotkań w tygodniu dobierane są w zależności od rodzaju uzależnienia, stopnia jego zaawansowania oraz indywidualnych predyspozycji psychicznych pacjenta, a także wyznaczonych przez niego celów.

Właściwie dobrane i poprowadzone leczenie umożliwia odzyskanie kontroli nad swoim życiem, zachowaniami, decyzjami znacząco poprawiając komfort życia i jakość relacji z innymi.

Już teraz umów się na wizytę

Umów się na wizytę online

LUB ZADZWOŃ

504 288 040

Rejestracja telefoniczna:
- od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-21:00,
- w sobotę od 10:00 do 16:00 lub rejestracja online